VÍME PRVNÍ: Sekretář nepovedené velkomeziříčské soutěže Velička bude hodnotit návrhy v Jihlavě

V hodnotící komisi architektonické soutěže na rekonstrukci Horáckého zimního stadionu má zasednout i velkomeziříčský zastupitel Petr Velička jako nezávislý člen poroty.

Podle informací Občasníku Veličkovu nominaci do poroty schválili radní města Jihlavy. Město Jihlava zatím jména oficiálně schválených porotců soutěže nezveřejnilo.

Architekt Velička byl sekretářem architektonické soutěže nedokončené soutěže na novou podobu velkomeziříčského náměstí.

Vyhlášení architektonické soutěže nebylo zveřejněno ve Věstníku veřejných zakázek a toto pochybení sekretář Velička uznal na schůzce s vedením města. Tuto informaci sdělil starosta Velkého Meziříčí Josef Komínek (ČSSD) na tiskové konferenci, která se konala 9. 8. 2018.

Chyba při nezveřejnění soutěže zablokovala možnost jednání města Velké Meziříčí s autory prvních tří vítězných návrhů. Antimonopolní úřad pak zakázal možnost podpisu smlouvy města Velké Meziříčí. Celkové náklady na architektonickou soutěž s uspořádáním místního referenda stály město přes milion korun.

Vedení města Velké Meziříčí zvažuje možnosti dalšího postupu při jednání o náhradě škody se sekretářem soutěže Veličkou.

Velička také působí v představenstvu České komory architektů (ČKA) jako zvolený zástupce za Moravu a Slezsko. Česká komora architektů
ČKA nese odpovědnost za profesionální, odborný a etický výkon profese architektů v ČR a za jejich integraci do evropských a jiných profesních struktur. Podle této právní úpravy sdružuje všechny autorizované architekty, jakož i autorizované urbanisty a autorizované krajinářské architekty.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna