VÍME PRVNÍ: Srážka s traktorem zastavila provoz úzkokolejky ve Včelničce

Policisté integrovaného operačního střediska přijali dnes patnáct minut před desátou hodinou oznámení o dopravní nehodě na trati úzkokolejky, která se stala na nechráněném železničním přejezdu v obci Včelnička na Pelhřimovsku.

„Došlo zde ke střetu osobního vlaku a traktoru, za kterým byl připojený  přívěs. Na místo byly vyslány všechny složky IZS,“ informovala mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková.

jhmdPolicisté prvotním šetřením zjistili, že  jednašedesátiletý řidič traktoru vjel z dosud nezjištěných příčin s traktorem na železniční přejezd v době, kdy po kolejích přijížděl vlak. Došlo ke střetu, kdy osobní vlak narazil do boku traktoru. Ve vlaku v době nehody cestoval strojvedoucí a jeden cestující. Čtyřicetiletý strojvedoucí byl s lehkým zraněním převezen do pelhřimovské nemocnice.

Řidiče traktoru transportoval vrtulník letecké záchranné služby do nemocnice v Českých Budějovicích se středně těžkým zraněním. Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního šetření ze strany policistů Dopravního inspektorátu Pelhřimov. Provoz na trati byl zastaven.

„Provoz bude obnoven během odpoledne, stroj je lehce poškozen. Traktor nedal přednost vlaku,“ informoval šéf úzkokolejky Boris Čajánek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna