VÍME PRVNÍ: Střet zájmů? Nabídku hodnotit zakázku města ve své restauraci má i Tomanec

TomanecStatutární město Jihlava učinilo nabídku všem zastupitelům města na účast ve výběrové komisi pro hodnocení nabídek ve veřejné zakázce na rekonstrukci výtahu v budově Radniční restaurace. Nabídku města dostali i zastupitelé uskupení Forum Jihlava včetně zastupitele Miroslava Tomance. Zastupitel Miroslav Tomanec je nájemcem prostor Radniční restaurace a opravený výtah bude sloužit jeho podnikání.

Veřejná zakázka města na opravu jídelního výtahu se překvapivě objevila v den konání únorového zastupitelstva města. Zakázku přednostně vypsali úředníci města, akce není podle informací Občasníku zařazena v žádném plánu oprav pro letošní rok.

Zastupitel Tomanec má velmi dobré až nadstandartní vztahy s úředníky města. Dosud neznámým způsobem se mu například dostal do rukou e-mail náměstka Popelky s instrukcemi úředníkům města prověřit postup zastupitele Tomance při nátlaku na podnikatele Rudolfa Penna v době vánočních trhů.

Zatím není jasné, zda si vedení radnice uvědomuje možný střet zájmů Miroslava Tomance při veřejné zakázce, která byla vypsána krajně neobvyklým postupem bez projednání v majetkové komisi města nebo ve Finančním výboru zastupitelstva.

Mluvčí radnice Radek Tulis přislíbil vyjádření k postupu úředníků radnice.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna