VÍME PRVNÍ: SVAK Jihlavsko seškrtal letošní investice

Na členské obce Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko míří pozvánka na mimořádnou valnou hromadu. Mimořádná valná hromada Je svolána na 27.1.2015 s mimořádně důležitým programem. Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko hrozí od února 2015 žaloby od vystoupivších členských obcí, pokud do konce ledna jim nevydá jejich vodárenský majetek.

Právní válka s Jihlavou

Samostatnou kapitolou ve sporech o majetek je právní válka s Jihlavou. Právě úspěchy krajského města dosažené v úředních podáních (metodou „přes Krajský úřad“) mohou být pro další obce vzorem, jak bojovat o svůj vodárenský majetek.

Seškrtané investice

Na rok 2015 Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko seškrtal plán investic. Škrty se týkají především Dobronína (potažmo Polné se kterou má společnou vodárnu) a Telče. V Telči bylq škrtnuta z plánu investic aktualizace aktualizace Generelu kanalizace Telče. Generel je plánovací podklad, který řeší podrobně otázky územního rozvoje jednotlivých složek osídlení a krajiny. Zjednodušeně řečeno jdou investice SVAKu do právníků místo investice do budoucnosti. Zvláštností je i to, že město Telč (jeho starosta Roman Fabeš je předsedou SVAKu) na své úřední desce zveřejnilo pouze pozvánku na Valnou hromadu už bez informací o investičních škrtech.

Podrobnosti zjišťujeme.

 pozvánka 55.VH 5.změna rozpočtu 2014změna plánu investic 2015

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna