VÍME PRVNÍ: Trestní stíhání náměstka Kaliny a ředitele Benáčka nabralo nečekaný obrat!

logo JVAKPolicejní vyšetřování možných  nesrovnalostí v několika fakturách vodárenské firmy města Jihlavy, které tato firma poslala městu,  nabralo nečekaný obrat.  Odbor správy realit a městská společnost Jihlavské vodovody a kanalizace se nedokázaly dohodnout na oprávněnosti vystavení faktur. Úředníci jihlavské radnice pak podali trestní oznámení.

„Dnes (30.11. 2017 – pozn. Občasník) bylo doručeno společnosti JVAK Usnesení státní zástupkyně Krajského zastupitelství v Brně o zrušení Trestního stíhání,“ sdělil ředitel městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace Jiří Benáček.

Celá věc se v tuto chvíli vrací zpět do Jihlavy Okresnímu státnímu zástupci k došetření a vydání rozhodnutí.

Státní zastupitelství sdělilo letos na jaře obvinění náměstkovi primátora Jaromíru Kalinovi a řediteli městské společnosti JVAK Jiřímu Benáčkovi. Současně byla obviněna i společnost JVAK jako právnická osoba.

Proti usnesení o zahájení trestního stíhání podali náměstek Kalina, ředitel Benáček i  právník společnosti JVAK stížnost o které na konci listopadu rozhodlo Krajské státní zastupitelství v Brně.

Vyjádření Okresního státního zástupce Kamila Špeldy k dalšímu postupu v celé věci se nepodařilo získat, je na třítýdenní dovolené.

„Dokud se úřad blíže neseznámí s okolnostmi této události, nebude ji komentovat,“ sdělil mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna