VÍME PRVNÍ: Úředníci vytvořili rozpočet i pro příspěvkovou organizaci zrušenou zastupiteli

důchodciÚředníci jihlavského Magistrátu vytvořili rozpočet pro příští i pro příspěvkovou organizaci zrušenou zastupiteli města. Úkolem zrušené organizace bylo poskytování ambulantních a pobytových sociálních služeb osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení, a osobám s chronickým duševním onemocněním, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby.

Příspěvková organizace města Jihlavy měla přestat fungovat na konci letošního roku. O klienty zrušené organizace se měl „ze zákona“ postarat Kraj Vysočina.

Zrušení příspěvkové organizace ovšem narazilo na problém s pětimilionovou dotací, kterou nemůže krajské město převést na jiný subjekt. Tuto dotaci by muselo město Jihlava vrátit poskytovateli. Letos na jaře odložili radní kraje Vysočina rozhodnutí o převzetí jihlavského stacionáře (více zde). Pár dnů na to, rozhodl Kraj Vysočina o vzniku pracovních skupin krajských a jihlavských politiků (více zde).

Zrušená příspěvková organizace ovšem vesele prostavěla pětimiliónovou dotaci, kterou bude muset Jihlava vrátit poskytovateli dotace.

Sestavení rozpočtu je tak prvním hmatatelným důkazem fungování Denního a týdenního stacionáře pod křídly města. A to bez viditelných omezení. Rozpočet pro rok 2019 vychází z výnosů letošního roku s mírným navýšením.

Zastupitelstvo města tak bude zřejmě muset revokovat své rozhodnutí o zrušení stacionáře a znovu nastartovat jeho provozování.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna