VÍME PRVNÍ: (VIDEO) ČSSD ztrácí Nové Město na Moravě, nahradí ji Lepší Nové Město

Poprvé od sametové revoluce nekandiduje v Novém Městě na Moravě Česká strana sociálně demokratická. Členové sociální demokracie kandidují společně s nezávislými kandidáty pod názvem „Lepší Nové Město“.

Informace Občasníku překvapila i okresního předsedu sociálních demokratů v regionu Žďáru nad Sázavou Josefa Komínka:“Opravdu není ČSSD v názvu? Nejmenuje se to „ČSSD a nezávislí kandidáti“ nebo nějak podobně?“

Předseda Komínek okamžitě začal zjišťovat informace o tom, jak vlastně ČSSD kandiduje v Novém Městě na Moravě. I to, zda strana náhodou nefinancuje kampaň jiného politického subjektu.

Sociální demokracii v Novém Městě na Moravě vede Michal Šmarda, úřad starosty zastává již druhé volební období. Opakovaně byl zvolen do vedení města za ČSSD. I vzhledem ke Šmardově popularitě v Novém Městě na Moravě je pak překvapivé rozhodnutí o vypuštění názvu strany z kandidátní listiny.

„Původní kandidátka sociálních demokratů se spojila s novými nezávislými kandidáty, kteří nemají se socdem nic společného, ale rozhodli se podpořit směr, kterým jde NMNM v posledních letech a doplnit ho o svůj pohled. A tak kandidují socdem a tito nezávislí na společné koaliční kandidátce,“ vysvětloval na sociálních sítích starosta Šmarda.

Určitou zajímavostí je i logo nové kandidátky,které je v barvách sociální demokracie. Objevil se i recesistický návrh na přejmenování města na Lepší Nové Město na Moravě.

Vyjádření představitelů ČSSD Vysočina doplníme, pokud se je podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna