VÍME PRVNÍ: Vysočinou projede protidrogový vlak, ukáže žákům a studentům svět drog

Lokomotiva a šest vagónů upravených na výkladovou a projekční kinosál. To je protidrogový vlak, který se vydá na cestu po celé České republice. Podle informací Občasníku zastaví i na vlakovém nádraží v Jihlavě, město Jihlava tuto informaci zatím nepotvrdilo. Mluvčí jihlavského Magistrátu se k informacím Občasníku nijak nevyjádřil.

„Jednal jsem o tom s panem primátorem Chloupkem a Jihlava i Kraj Vysočina o náš projekt mají zájem. Naopak zájem neměl Havlíčkův Brod se starostou Teclem,“ uvedl manažer projektu Pavel Tůma.

Součástí protidrogového vlaku pak bude i odborný workshop pro školy a ředitele škol, jak pracovat se systémem prevence.

Uvnitř protidrogového vlaku mají žáci základních škol i studenti středních škol možnost prožít příběh o příčinách vzniku, průběhu a důsledcích užívání drog. Všechna  místa  protidrogového vlaku mají sloužit jako impulz a inspirace k pozitivním životním volbám pro studenty základních škol, ale i pro širší veřejnost. A to nejenom nelegálních drog, ale i důsledky užívání legálních drog.

Jeden z vagónů je například vyzdoben na téma alkoholu a tabáku, jde o věrnou imitaci baru. Průvodce návštěvníkům vysvětluje, co si mohou koupit jiného za peníze, které by jinak utratily za cigarety.

Dětští návštěvníci výchovného programu si také mohou vyzkoušet, jaký to je pocit  mít na rukou pouta a prožít si výslech. Revolution train aplikuje metodu tzv. odstrašujícího přístupu, která byla v minulosti opakovaně výzkumné vyhodnocen jako jedna z nejméně efektivních přístupů směřujících ke snížení užívání drog.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna