VÍME PRVNÍ: Výstavba jihlavské mateřské školky pro Bosch nabírá zpoždění

Město Jihlava nestíhá plnit své sliby dané firmě Bosch Diesel, jednomu z největších zaměstnavatelů na Vysočině. Zhruba před rokem podepsal primátor Rudolf Chloupek smlouva o spolupráci v oblasti předškolního vzdělávání.

„Bosch se v rámci této smlouvy zavázal přispívat městu Jihlava do této oblasti částku jeden milionu korun ročně po dobu deseti let, s úhradou prvního příspěvku městu jsme počítali již v letošním roce,“ uvedl mluvčí firmy Bosch Diesel Mojmír Kolář.

Město Jihlava mělo v rámci této spolupráce zajistit pro děti zaměstnanců firmy Bosch místa v městské mateřské školce. Výstavba městské školky Na Dolech s kapacitou 100 míst byla plánována na polovinu roku 2017, se zahájením provozu nové školky se počítalo od začátku školního roku 2018.

Podle informací Občasníku vedení krajského města informovalo firmu Bosch o časovém prodlení.“Město Jihlava informovalo firmu Bosch o posunutí termínu výstavby MŠ Na Dolech o jeden rok, tedy zhruba do konce letních prázdnin 2019,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

„Pro firmu Bosch představuje výstavba školky důležitý projekt, neboť možnost zajištění péče o děti je důležitým předpokladem pro sladění pracovního a soukromého života rodin našich zaměstnanců,“ dodal Kolář.

Nová městská mateřská školka by sloužila jak dětem rodičů zaměstnaných ve společnosti Bosch, tak i dětem dalších obyvatel Jihlavy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna