VÍME PRVNÍ: Žďárský autobusový dopravce ZDAR oznámil omezení dálkových linek

Dálkových linek z Vysočiny do Pardubického a Jihomoravského kraje bude od nového roku 2018 méně. Žďárský autobusový dopravce ZDAR oznámil omezení linek. Komerční dálkové spoje již vykonávají v určitých relacích dopravu spíše regionální.

 

„Vstoupili jsme do jednání se zástupci sousedních krajů, zda jsou ochotni si po svém území dané spoje vzít do závazku. Sousední kraje odmítly vzít spoje do své objednávky. Jihomoravský kraj si současně stanovil, že dané spoje musí v případě financování Krajem Vysočina být ukončené s přestupem na žel. v Nedvědici (krom vybraných spojů z důvodu obsluhy obce Černvír, která nemá žel. zastávku, u kterých spoje budou ukončeny v Doubravníku), což ale generuje pro cestující dva přestupy v rámci jejich cesty,“ uvedla mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Stávající autobusová doprava dosud fungovala tak, že po území Kraje Vysočina bylo dopravcům vše hrazeno a na území sousedního kraje dopravce jezdil v rámci svého rizika. Ohledně úhrady oslovil dopravce Pardubický, Jihomoravský a Vysočinu, s tím, že pokud toto nebude hrazeno, budou od 1. 1. 2018 tyto spoje zrušeny.

“ Z naší strany byl i návrh, aby dané spoje byly směrovány do Tišnova s následným možným přestupem na železniční dopravu, a tím by cestující v rámci své cesty měl jeden přestup, a to v Tišnově,“ dodala mluvčí Svatošová.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna