Vize veřejné dopravy kraje Vysočina (2017-2021): Prioritní autobusové linky na Třebíčsku

V přepravní směru Třebíč – Jaroměřice n. R. – M. Budějovice – Jemnice – Dačice bude Kraj Vysočina usilovat o vytvoření páteřní autobusové linky. Páteřní linka bude spojovat ORP TĜebíč, Moravské Budějovice, Dačice a bude umožňovat napojení na dálkové vlaky směr Brno. Linka bude vytvářet společně s plánovanou linkou Moravské Budějovice – Jaroměřice nad Rokytnou – Hrotovice – Dukovany a linkou Jihlava – Stonařov – Želetava – Moravské Budějovice přestupní uzel (X:30) v Moravských Budějovicích, dále bude vytvořen uzel (S:00) v Jemnici a uzel (X:30) v Dačicích. Linka bude v období přepravních špiček provozována v intervalu 60 minut.

V úseku Třebíč – Moravské Budějovice bude její interval půlen na půlhodinový další navrhovanou páteřní linkou Třebíč – Jaroměřice nad Rokytnou – Moravské Budějovice – Vranovská Ves – Znojmo. Její časové polohy budou vázány na uzel Znojmo (L:00). Obě páteřní linky budou provozovány v intervalu 120/60 (přepravní sedlo/špička v pracovní dny) a jak již bylo zmíněno, v úseku Třebíč – Moravské Budějovice vytvoří v době přepravní špičky výsledný interval cca 30 minut.

V přepravní směru Třebíč – Velké Meziříčí bude Kraj Vysočina usilovat o vytvoření páteřní autobusové linky Velké Meziříčí – Rudíkov – Třebíč. Linka bude spojovat sídla ORP Třebíč a Velké Meziříčí. Linka bude vázat v Třebíči na uzel v X:30, obdobně jako Velkém Meziříčí (X:30). Z jihu bude spojení do Velkého Meziříčí doplněno obslužnou linkou vedenou z Budišova a Tasova. Do uzlu Velké Meziříčí budou směřovány i místní autobusové linky z obcí ze západního směru (Měřín, Bochovice, Uhřínov), severního směru (Křižanov, Vídeň) a východního směru (Osová Bítýška). Páteřní linka provozována v intervalu 120/60 (přepravní sedlo/špička v pracovní dny). Navrhována je také obslužná linka z Třebíče přes Budíkovice a Svatoslav do Rudíkova.

V přepravním směru Jihlava – Stonařov – Želetava – Moravské Budějovice bude Kraj Vysočina usilovat o vytvoření páteĜní autobusové linky Jihlava – StonaĜov – Želetava – Moravské Budějovice. Linka bude spojovat sídla ORP Jihlava a Moravské Budějovice. Linka bude vázat spolu s ostatními linkami v Jihlavě na přestupní uzel v X:30 a v Moravských Budějovicích rovněž na uzel situovaný v X:30. V Želetavě budou vytvořeny směrové vazby Brtnice – Moravské Budějovice, Rokytnice nad Rokytnou – Moravské Budějovice, Jihlava – Budeč. Páteřní linka bude provozována v intervalu 120/60 (přepravní sedlo/špička v pracovní dny). Předpokládá se také nabídka víkendové obsluhy.

V přepravním směru Jihlava – Brtnice – Kněžice – Okříšky – Třebíč bude Kraj Vysočina nadále usilovat o rozvoj železnice, ale vzhledem k obtížnému provážení vlaků až do železniční stanice Jihlava město zachová také významnou autobusovou linku Jihlava – Brtnice – Kněžice – Okříšky – Třebíč. Několik spojů bude trasováno přes Puklice. Linka bude vázat spolu s ostatními linkami v Jihlavě na přestupní uzel v (X:30) a v Třebíči na uzel v (X:30). Na lince se předpokládá také nabídka víkendové obsluhy. Tato linka bude provozována v intervalu 120/60 (přepravní sedlo/špička v pracovní dny). V úseku Jihlava – Kněžice bude třebíčská linka doplněna spojením Jihlava – Puklice – Brtnice – Kněžice – Předín – Želetava. V Želetavě je plánována směrová vazba Brtnice – Moravské Budějovice. Na lince se předpokládá také nabídka víkendové obsluhy. Linka bude provozována v intervalu 120/60 (pĜepravní sedlo/špička v pracovní dny). V úseku Jihlava – Kněžice by kombinací obou linek vznikla ve špičce nabídka půlhodinového intervalu.

autobusPřepravní směr Třebíč – Telč funguje současné době   spíše jako tranzitní pro komerční dálkové linky v ose Brno – České Budějovice. Na trase Třebíč – Telč jsou v dopravní obslužnosti kraje nabízeny 4 páry spojů v pracovní dny (resp. ve dnech školního vyučování). V tomto přepravním směru bude Kraj Vysočina usilovat o vytvoření autobusové linky Třebíč – Telč – Dačice. Linka bude spojovat sídla ORP Třebíč a Telč a nabízet možnost napojení na dálkové vlaky v Třebíči. Linka bude provozována v intervalu cca 120 minut. Na lince se předpokládá také nabídka víkendové obsluhy.

V  přepravním směru  M. Budějovice – Jaroměřice n. R. – Hrotovice – Dukovany  bude Kraj Vysočina usilovat o vytvoření páteřních linek Třebíč – Hrotovice – Rouchovany – Dukovany – Jamolice – Moravský Krumlov, spojující sídla ORP Třebíč a Moravský Krumlov s možností napojení na vlaky a autobusy IDS JMK v Moravském Krumlově, a Moravské Budějovice – Jaroměřice nad Rokytnou – Hrotovice – Slavětice – Dukovany. V Hrotovicích jsou plánovány směrové vazby Jaroměřice nad Rokytnou – Moravský Krumlov; Třebíč – Slavětice, v Moravském Krumlově směrové vazby Rouchovany – Brno.

V přepravním směru Náměšť nad Oslavou – Velká Bíteš  bude Kraj Vysočina usilovat o vytvoření významné linky Velká Bíteš – Krokočín – Náměšť nad Oslavou. Linka bude trasovaná přes Krokočín a Hluboké. Časové polohy linky budou zajišťovat ranní a odpolední špičku, v Náměšti nad Oslavou bude linka ukotvena v X:30. Ve Velké Bíteši bude vytvořena směrová vazba Náměšť nad Oslavou – Velké Meziříčí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna