Vlček má nabídku od Gazdíka být krajským předsedou STANu

Lukáš VlčekŠkatulata, škatulata hejbejte! Politické strany na Vysočině už zahájily přípravy na podzimní parlamentní volby. Starostové a nezávislí (STAN) jako politické uskupení uzavřelo celostátní dohodu o koalici s KDU-ČSL. Na Vysočině STAN připravuje znovuobnovení krajského vedení. Volební sněm se bude konat počátkem března v Pacově na Pelhřimovsku.

Už podle místa konání volebního sněmu Starostů a nezávislých v Pacově na Pelhřimovsku lze odhadnout jméno příštího krajského předsedy STANu na Vysočině. Starosta Pacova Lukáš Vlček?

„Lukáš Vlček má nabídku stát se krajským předsedou STANu už někdy od prosince,“ prohlásil celostátní předseda STANu Petr Gazdík.

Starosta Pacova Lukáš Vlček se o nabídce řídit politickou stranu na Vysočině zatím nepochlubil ani koaličním partnerům. Jako budoucí krajský předseda STANu na Vysočině by Lukáš Vlček přestal být bezpartijní a stal by se představitelem parlamentní strany.

„Vnímám p. Vlčka jako silnou osobnost. Pracovitého a seriózního člověka v krajské politice, ale přece jenom bych ale informaci o jeho budoucích politických ambicích nejdříve raději něco slyšel od něho osobně. Nedokážu říci, co to může způsobit v krajské politice, krajskou koalici by to ovlivnit nemělo,“ uvedl krajský předseda hnutí ANO Josef Kott.

Vystupuje za STAN na krajském zastupitelstvu

Starosta Pacova Lukáš Vlček se do krajského zastupitelstva dostal jako lídr uskupení Starostové pro Vysočinu. Na jednáních zastupitelstva ale dostává slovo jako představitel uskupení STAN+SNK. Na příštím jednání by mělo dojít k opravě: krajský zastupitel Vlček už bude diskutovat jako představitel uskupení Starostové pro Vysočinu. Pokud se mezi tím nestane krajským předsedou STANu na Vysočině.

 

Stanoviska politických stran zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna