Vlček (Pro Vysočinu): Budu se ucházet o funkci krajského předsedy STAN Vysočina

Lukáš VlčekPočátkem března na Vysočině začnou znovu fungovat Starostové a nezávislí jako politická síla. „Ucházím se o pozici krajského předsedy,“řekl Občasníku starosta Pacova Lukáš Vlček. Rázem se z nestraníka Vlčka stane člen politické strany Starostové a nezávislí, funkci krajského předsedy nemůže vykonávat pouhý příznivec strany.

V krajských volbách byl starosta Vlček lídrem uskupení Pro Vysočinu složeného převážně ze starostů a nezávislých kandidátů. Uskupení Pro Vysočinu vytvořilo pravicový dvojblok s ODS a v rámci povolebního vyjednávání vstoupilo do krajské koalice.

Krajsky s ODS, celostátně s lidovci

Pro politika Lukáše Vlčka se rodí schizofrenní situace: musí být věrný dvěma koaličním partnerům současně. Občanským demokratům v krajské politice, lidovcům v celostátní politice. O podobě společné kandidátní listiny na Vysočině se bude rozhodovat n centrále v Praze.

„Způsob sestavování kandidátek se musí dohodnout na nejvyšší úrovni. Na to jsem malý pán,“ řekl Vlček.

Společná kandidátka lidovců a starostů má svá úskalí například v osobách lídrů kandidátek. U lidovců budou na čelných pozicích krajský předseda Jaromír Kalina a současný poslanec Vít Kaňkovský. Doplnit by je měl nový krajský šéf STANu Lukáš Vlček.

„Pravidla koaliční souhry nejsou dána a jasně sepsána,“ dodal Vlček.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna