Vnitrostranické volby předsedy ČSSD Havlíčkův Brod II: Hyliš, Zgarba nebo někdo třetí?

Volby v jedné z místních organizací ČSSD budou i zajímavé z pohledu politického střetu o funkci předsedy. Současný předseda Jan Hyliš se podzimních komunálních volbách stal i zastupitelem města. „Podařilo se nastavit spolupráci se sousední organizací ČSSD I a obrousit některé osobní zájmy členů,“ řekl současný předseda ČSSD II Jan Hyliš. Proti Hylišovi se možná postaví jako kandidát na předsedu místní organizace bývalý ministr zemědělství Petr Zgarba (ČSSD). Podle členů havlíčkobrodské sociální demokracie tak může dojít k politickému návratu Petra Zgarby do politiky. Petr Zgarba je současným řadovým členem Krajského výkonného výboru ČSSD Vysočina.

Na žádost o vyjádření prostřednictvím Okresního výkonného výboru ČSSD v Havlíčkově Brodě nepřišla od Petra Zgarby žádná odpověď nebo vyjádření.

Počátkem dubna nečekaně skončil na postu okresního předsedy ČSSD Jiří Zvolánek, který déle než rok pracoval jako asistent Petra Zgarby v době jeho působení v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna