Vodárenská dohoda SVAKu a Jihlavy

Od Vánoc spolu jednají vedení Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko a Statutárního města Jihlava. Monopol na informace z jednání má výhradně primátor Jihlavy Rudolf Chloupek. K obsahu jednání byla jen strohá vyjádření politiků. Spíše holé věty. V Čechách se ale dřív nebo později vyzradí i to co, by politici nejraději udrželi pod pokličkou. „Tady to máte, údajně to sháníte,“ vrazil mi kdosi na ulici stoh papírů. Majetkoprávní vypořádání SVAK Jihlavsko a Jihlavy. Koncept jednání o stamilionech korun a budoucích vztazích ve vodárenství. Krátká analýza je tady. Nastudovat tři desítky stran napsaných bravurní právnickou řečí zabere tři dny i s překladem do řeči lidské. Pak už zdvořilý žádost o přijetí u primátora města Rudolfa Chloupka, který vede vyjednávací tým (za Jihlavu v něm jsou ještě náměstci Výborný a Kalina, bez ex-primátora a současného náměstka Vymazala) s protistranou ze SVAKu (starosta Telče Fabeš a místopředsedové SVAKu Skočdopole z Polné a Plavec ze Stonařova). Pak už v půlhodinovém  rozhovoru s primátorem Chloupkem rozebíráte co a jak se dojednává. A jestli může voda zlevnit o dvacetikorunu na kubík nebo jestli rozhodnutí Krajského úřadu jsou nicotná a nezákonná (do Jihlavy to píše SVAK Jihlavsko). A co na to všechno říká primátor jako první muž Jihlavy: bude se SVAKem vyjednávat nebo dá pokyn k dalšímu kolu právní války? Právní kancelář Ondruš je připravena k právní válce. O úpravnu vody Hosov se dříve či pozděli střetnou právní kanceláře Jihlavy a SVAKu v právní bitvě podobné bitvě o Stalingrad v druhé světové válce.

Vodárenský Stalingrad

Kdo ovládá úpravnu vody Hosov, hraje v majetkoprávních vztazích podstatnou roli. Úpravna stojí na pozemcích Jihlavy, postavená za spolufinancování Jihlavy. Majetkově patří Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. O Hosov  se povede právní bitva, politici mohou pouze ovlivnit datum bitvy.

Nezákonná rozhodnutí Krajského úřadu

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko už poslal do Jihlavy návrh dohody. Objevuje se v něm formulace o „nicotných a nezákonných rozhodnutích Krajského úřadu“. Každý úřad požívá autoritu a jeho správní rozhodnutí je třeba ctít a dodržovat, Už proto by měl SVAK Jihlavsko přesně vysvětlit v čem jsou rozhodnutí Krajského úřadu nezákonná. Část těchto rozhodnutí totiž nabyla právní moci a byla vykonána.

Co číst dál?

 Návrh stamilionové vodárenské dohody SVAK-Jihlava

Vodárenské stamiliony: „Odkud máte tu analýzu?“

Zastupitelé se nepřipojili k náhradě škody v kauze sypače

Cestářské nákupy minulosti: soutěžilo se s diskriminačními podmínkami

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna