Vodárenská dotace Jihlavy je v ohrožení, jde o stamiliony korun

fbDo konce roku by měla mezi Jihlavou a SVAKem Jihlavsko vzniknout dohoda o způsobu využití nově postavené kanalizace na území krajského města. Uzavření dohody je jednou z podmínek čerpání dotace.

Těsně před vánočními svátky se na jihlavské radnici sešlo vedení Jihlavy s vedením SVAK Jihlavsko. Podle informací Občasníku se schůzky účastnilo kompletní vedení Jihlavy (primátor s náměstky, bez náměstka Koláře) a vedení SVAKu (předseda Fabeš, místopředsedové Plavec a Skočdopole).

„Jednání se týkalo potřeby uzavřít dohodu dvou sousedních vlastníků vodohospodářského majetku pro to, aby mohla být provedena kolaudace. Jde především o kolaudace projektu Snížení znečištění ve vodních tocích ze stokové sítě města Jihlavy a kanalizace vybudované v rámci revitalizace Srázné ulice. Vedení města má zato, že se podařilo postoupit ve způsobu řešení, které ale ještě bude nutné prověřit,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Na dohodu krajského města a vodárenského svazku obcí Jihlavska zbývá už jenom několik dnů času. Bez uzavřené dohody je v ohrožení vyúčtování hned několika projektů nově postavené kanalizace v krajském městě. V projektu SZV jde například o částku kolem devadesáti milionů korun z finančních prostředků Evropské unie.

Bez uzavření dohody dvou vlastníků vodárenké infrastruktury nestihne Jihlava kolaudaci nově vybudované kanalizaci v termínu vyžadovaném pro vyúčtování čerpání dotace.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna