Vodárenská remíza: Dohoda „Rudy s Romanem“ a odvolání právní války

fbPravidelné odvolávání z funkce ředitele městské vodárenské společnosti je zavedený folklór politického boje ve vedení města. Ředitel vodárenské společnosti ví o problematice právních sporů i fungování městského vodárenství naprosto všechno. Pro úspěšné pokračování právní války je pro politiky nepostradatelný. Chuť odvolat ředitele městské vodárenské společnosti je zároveň touhou dosáhnout v právní válce pouze remízy místo vítězství. Vítězství v právní válce si ale koalice slíbila na počátku svého vládnutí.

Politická snaha o remízu má viditelné obrysy: získat vodárenský majetek do správy města, ale ponechat jeho správu v rukou současného provozovatele.  Nulový výsledek několikaleté právní války za miliony korun.

Vodárenská společnost uhraje remízou placení zhruba jen polovičního nájemného za každý budoucí rok provozování. Řečí čísel by vodaři posílali do městské kasy pětačtyřicet milionů jako dosud místo zhruba sedmdesáti čtyř milionů podle požadavků Jihlavy.

Tohle řešení je sympatické především oranžovým politikům ve vedení města. Když Jihlava navždy oželí miliony korun nájmu navíc, bude remíza možná. Všechno je pouze o penězích a „dohodě Rudy s Romanem“, jak se říká tichému vyjednávání o remíze a ukončení právní války.

Stačí odvolat ředitele městské vodárenské společnosti i vypovědět plnou moc právní kanceláři a v tu chvíli je remíza pro Jihlavu jedinou reálnou možností údržby městského vodárenského majetku.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna