Vodárenská válka škodí Telči, Dobronínu i celému SVAKu Jihlavsko

MIROSLAV MAREŠ

Na úřední desce města Telče je zveřejněna pozvánka na valnou hromadu Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Až z příloh nezveřejněných na úřední desce lze zjistit další dopady vodárenské právní války s odcházejícími obcemi. Vedení SVAKu seškrtalo letošní investice schválené na minulých valných hromadách. Dlouhodobé plány fungování a vodárenského rozvoje členských obcí mění vodárenská válka. Vedení SVAK Jihlavsko neumí nebo nechce umět vydat vodárenský majetek podle vlastních stanov obcím, které se rozhodly fungovat samostatně  a bez SVAK Jihlavsko. Na lednové valné hromadě budou členské obce SVAKu řešit vydání majetku pětici obcí (mikroregion Luka nad Jihlavou), které se chtějí o svůj majetek starat samostatně. O Jihlavě bude pouze informace.

Zvláštní kapitolou vodárenské války SVAK Jihlavsko s vodárenským mikroregionem Loucko budou vodárenské vrty v lokalitě Rytířsko. Mikroregion Loucko má dostat výlučně vodárenské trubky – bez Rytířska. Vodárenské vrty mají zůstat majetkem SVAK Jihlavsko. Vodárenské vrty budovali svépomocí právě občané odcházejících obcí ze SVAKu. O vydání vodárenských vrtů se podle zákulisních informací vůbec nejednalo. Jihlava válčí se SVAK Jihlavsko o úpravnu vody Hosov, mikroregion Loucko o Rytířska.

Vodárenská válka nejnověji připravuje město Telč (největší člen SVAKu) o aktualizaci vodárenského generelu, obec Dobronín o rekonstrukci vodovodu Dobronín-Polná.  Výdaje na právní zastoupení jsou neznámé a žádná členská obec SVAK Jihlavsko neměla odvahu se svých představitelů ve SVAKU zeptat na výši ročních právních nákladů. Odhadují se v milionech korun ročně. SVAK JIHLAVSKO musí bojovat v právní válce o svou existenci? Položil si někdo ve SVAK Jihlavsko otázku co bude po skončení právní války?

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna