Vodaři nabízí primátorovi Jihlavy záštitu vlastní sportovní akce

Uprostřed vyostřeného sporu o vodárenský majetek miliardové hodnoty se na jihlavském Magistrátě konalo přijetí generálního ředitele Vodárenské a.s. Lubomíra Gloce u primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka. Informace Občasníku potvrdilo vedení Vodárenské akciové společnosti

„Týkalo se žádosti ze strany naší společnosti o záštitu města při konání sportovní akce, jejíž budeme v srpnu pořadateli v Jihlavě a které se bude účastnit přes 500 sportovců z celé ČR,“ uvedla mluvčí vodárenské a.s. Iva Šebková.

Město Jihlava vede několik soudních sporů o vodárenský majetek v hodnotě miliard korun ve kterých je Vodárenská akciová společnost vedlejším účastníkem řízení. Spory s Jihlavou vede Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko, který ani po několika letech nevydal Jihlavě její majetek.

Na jaře se odehraje i „válečná porada“ členských obcí Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (více zde). Svak Jihlavsko se snaží donutit městys Luka nad Jihlavou k podpisu majetko-právního vyrovnání soudní cestou (více zde).

V minulosti žádal Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko o výměnu vodárenského vyjednavače Jihlavy v osobě náměstka Kaliny (více zde).

Trvalým zájmem Vodárenské akciové společnosti je provozování vodárenské infrastruktury i po předání vlastnictví z rukou Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko do rukou Statutárního města Jihlavy. Nabídka sportovní záštity pro primátora Jihlavy může být prvním krokem vodařů při snaze o novou podobu vzájemných vztahů.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna