Volby 2020: Lídrem ČSSD Třebíč radní Fialová nebo místostarosta Malý?

Sociální demokraté pokračují ve výběru lídrů jednotlivých regionů. Zajímavá situace nastává v Třebíči, kde post lídryně obhajuje současná krajská radní pro školství Jana Fialová. Druhým kandidátem je pak současný místostarosta Třebíče Vladimír Malý.

V krajské politice ČSSD slábne pozice Fialové podobně jako slábla její pozice celostátní místopředsedkyně ČSSD. Na mimořádném sjezdu v roce 2018 kandidovala na post místopředsedkyně strany a dne 7. dubna 2018 uspěla. Pozici místopředsedkyně strany zastávala do dalšího sjezdu v březnu 2019.

Za oslabením pozice radní Fialové jsou především chladné vztahy s hejtmanem Běhounkem a stranickým místopředsedou vysočinské ČSSD Liborem Jouklem: Joukl vymyslel projekt „Kajpany do škol“, kdy studenti středních škol stavěli osobní vozy ze stavebnic pořízených s podporou Kraje Vysočina. Joukl se stal znovu lídrem Havlíčkobrodska pro krajské volby (více zde), ovšem Jouklova podpora Fialové jako lídryni Třebíčska je podstatně nižší než v minulosti.

Členská základna ČSSD je v Třebíči podstatně silnější než v regionu venkova na Třebíčsku, což je podstatný argument ve prospěch volby místostarosty Třebíče Malého jako oblastního lídra Třebíčska.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna