Vrátí starosta Pačiska (ČSSD) a místostarosta Vojta miliony získané obcházením zákona?

fbStarosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska (ČSSD) a místostarosta Josef Vojta (Sdružení zarozvoj bystřického regionu – SRBR) si přilepšili milionovými odměnami vyplacenými v rozporu se Zákonem o střetu zájmů. Pobírali současně odměnu uvolněného zastupitele i odměnu jednatele městské společnosti.

Opozice žádá představitele Bystřice nad Pernštejnem o vysvětlení a vrácení neoprávněně vyplacených odměn.

„Ani slovem občanům nevysvětlil, jak obešli s místostarostou zákon, a jak vyplývá z policejního spisu, pobrali v letech 2007 – 2015 odměny z města, městských a komunálních společností – dohromady nejméně 2.143.207,00 korun. Přitom byli několikrát upozorněni také Svazem měst a obcí, že po zvýšení platu (podle zákona) odměny brát nesmějí,“ uvedl opoziční zastupitel Vít Novotný.

Podle informací Občasníku stačilo politikům na obhajobu tvrzení, že městské společnosti řídily jako soukromé osoby. I když byli do svých funkcí jmenováni Radou města Bystřice nad Pernštejnem ve funkci valné hromady.

Opozice očekávala jasné vyjádření starosty Pačisky na červnovém jednání zastupitelstva k vrácení vyplacených odměn, které čelní představitelé města Bystřice nad Pernštejnem získali. Vedení města se ale o tom ani slovem nezmínilo.

Radní města Bystřice nad Pernštejnem v minulosti obdarovávali starostu a místostarostu města každoročními finančními dary bez patřičného odůvodnění. Policejní vyšetřovatel to sice označil za morálně nestandardní, ale bez trestně-právní odpovědnosti (více zde).

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna