Výborný (ČSSD) plánuje po místních volbách vnitřní reformu jihlavské radnice

Lídr jihlavské ČSSD pro komunální volby Vratislav Výborný zamýšlí uskutečnit vnitřní reformu fungování radnice. Výborný je kandidátem sociálních demokratů na post primátora, současný primátor Chloupek už nemá zájem působit ve vedení města.

Chloupek Výborný

Cílem Výborného reformy je co nejvíce oddělit fungování státní správy a samosprávy.

„Stavební úřad je státní správa a ta se vykonává na celém území státu stejně. Lidová nebo úřednická tvořivost tam padá. Jenže se nám výkon státní správy často dostává do konfliktu se samosprávou. Třeba při stavbě nové silnice potřebujeme pokácet strom. Jenže kácení stromu se děje ve správním řízení odboru životního prostředí. A úředníci to třeba nepovolí. Pak se město může odvolávat ke krajskému úřadu. Všichni to myslí dobře, jenže se nikam nepohneme,“ prohlásil náměstek Výborný (ČSSD).

Správní reforma řízení jihlavské radnice by se v první fázi mohla obejít bez nutnosti měnit zasedací pořádek úředníků na radnici. Úřední agenda jihlavské radnice se obejde i bez každodenních porad úředníků jihlavské radnice.

Vratislav Výborný„Chtěl bych sjednotit třeba přestupkové řízení.  Přestupky se na radnici řeší na třech různých místech.  A vždy je řeší dva nebo tři lidé. Přestupkové řízení z dopravy nebo životního prostředí by se mohly řešit na jednom místě,“ naznačil Výborný.

První fáze reformy by byla pouze o změně organizačního schématu radnice bez nutnosti měnit zasedací pořádek úředníků jihlavské radnice.  Výsledkem vnitřní reformy může být i snížení počtu úředníků.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna