Dobronín: Výbuch u sousedů poslal seniory do složité životní situace

Poklidný život Dobronína narušil výbuch v rodinné bytovce u vlakového nádraží. Záchranáři odvezli do nemocnice babičku a do nemocnice. „Co mám zprávy, tak jejich zdravotní stav je dobrý,“ řekl starosta Dobronína Ivan Sehnal. Nejsložitější situace je u dvojice seniorů, kteří bydleli o patro níž. Při zásahu hasičů proti všechna voda vytopila jejich byt. Obec Dobronín jim poskytla ubytování v pokojích pro hosty na obecním úřadě.

Dům prohlédl statik

Zasažený dům už prohlédl statik. Jeho zprávy jsou optimistické: vnitřní zděné příčky v bytě zasaženém výbuchem nejsou naštěstí nosné zdi a je možné je zbourat a znovu postavit. Odhadem měsíc práce pro zedníky.

Vytopení senioři

Složitější sociální situace je u dvojice seniorů, které vytopila voda použitá při zásahu. Vnitřní zařízení bytu je zralé na odpis. O situaci jedná rada obce. „Od listopadu bychom chtěli na měsíc zřídit účet pro dary veřejnosti,“ naznačil starosta Sehnal.  Na obecním úřadě často zvoní telefony a humanitární organizace se dotazují, jakou pomoc je potřeba poslat do Dobronína. Pro vytopené seniory je potřebná pomoc se znovuvybavením bytu základním vybavením.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna