Vysočina chystá milion pro Zakarpatskou Ukrajinu . Co na to kandidáti do Senátu?

Sedm tisíc poškozených obytných domů a více než tři desítky poškozených veřejných budov je výsledek třídenních vytrvalých dešťů na území Zakarpatí. Třídenní silné bouřky na konci června měly vliv  zvýšení hladiny vody potoků a malých říček poškozené místní komunikace.

Negavitní důsledky živelné pohromy se odrazily na více než pěti desítkách obcí Rachivského, Vynohradivského, Iršavského, Mukačevského, Svaljavského, Ťačivského, Chustského, Užhorodského okresu a města Mukačevo.
Protože Zakarpatská oblastní rada nemá dostatek prostředků, aby mohla odstranit následky této katastrofy, požádala partnerský region Kraj Vysočina o projednání otázky pomoci postiženým obcím a obyvatelům Zakarpatí.

Rada Kraje Vysočina už v červenci poslala na Ukrajinu finanční dar ve výši sto tisíc korun. Podzimní zastupitelstvo Kraje Vysočina by mělo finanční dar „dorovnat“ do výše rovného milionu korun.

„Pokud byly vytipovány konkrétní stavby veřejné správy, tak s tím žádný problém nemám. Jinak by se pomoc Vysočiny nedala kontrolovat,“ řekl senátor a krajský zastupitel Miloš Vystrčil.

„Přijde mi to zvláštní a podezřelé. Nezaznamenal jsem zprávy o výraznější katastrofě na zakarpatské Ukrajině,“ uvažoval kandidát na senátora za hnutí ANO Zdeněk Faltus.

„Myslím, ze pomáhat bychom měli, zvlášť v tak těžké situaci. Partnerství Vysočiny se Zakarpatím nesmí být jen „na papíře“, je to konkrétní projev, že jsme opravdu partneři a máme k sobe blízko,“ uvedl senátorský kandidát KDU-ČSL Micha Stehlík.

Hlasy a ohlasy Rudolfa Chloupka (ČSSD) a Milana Koláře (TOP09 a Strana zelených) doplníme, pokud se jejich názor podaří získat.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna