Vysočinskou koalici drží pohromadě náměstkova žaloba na členství v Lidových milicích

PavlíkNáměstek hejtmana Kraje Vysočina Josef Pavlík žádá soud, aby určil, zda byl členem Lidových milicí na konci osmdesátých let. V soudní praxi České republiky není znám obdobný případ, kdy by soudy řešili členství v Lidových milicích.

Zastupitelé za hnutí ANO podmínili svou podporu Josefu Pavlíkovi podáním žaloby. Rovněž Občanská demokratická strana podmínila setrvání v krajské koalici podáním žaloby.

Na Pavlíkův  případ nelze jednoduše aplikovat analogický postup jako u žalob na evidenci v seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti.

Náměstek Pavlík žádá po serveru Občasník.eu zveřejnění následující věty:

„Miroslav Mareš nemá oprávněný důkaz o tom. že Josef Pavlík vstoupil do Lidových milicí.“

Server Občasník hodlá k soudnímu slyšení pozvat bývalé představitele KSČ, členy Lidových milicí i představitele hnutí ANO na Vysočině ke svědectví o členství Josefa Pavlíka v Lidových milicích.

Dále server Občasník předloží soudu usnesení výborové schůze KSČ o přijetí soudruha Josefa Pavlíka do Lidových milicí.

Náměstek hejtmana Josef Pavlík namítá, že materiály komunistické strany i jiných složek totalitního režimu nemají postavení zjevené pravdy, ale naopak jsou často nedůvěryhodné, protože manipulace a lež často sloužily jako nástroj udržení totalitní moci. Jednostranná hlášení orgánů totalitní moci podle Pavlíkovy soudní žaloby nemohou být  považovány za důkaz skutečnosti.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna