Výstavbě domů Rezidence Vrchlického místo starých kasáren brání odvolání

Stavební bitva o výstavbu moderních domů místo Rudolfových kasáren v Jihlavě pokračuje. Podle informací Občasníku posuzuje jihlavský stavební úřad odvolání jednoho z účastníků řízení. Odvolání se má týkat nesplnění podmínek hlukových limitů a počtu parkovacích míst v projektu „Rezidence Vrchlického“.

Na místě původních Rudolfových kasáren plánuje stavební společnost PSJ postavit šest bytových domů s přirozeným náměstíčkem a dětským hřištěm. Výstavba bude provedena ve třech etapách. V první fázi vyrostou v ulici 17. listopadu dva bytové domy. K dispozici je výběr z 30 bytů od typu 1+kk až po 4+kk s obytnou plochou 33 až 119 m2. Dokončení první etapy (v ulici 17. listopadu) je plánováno na druhou polovinu roku 2019.

Společnost PSJ už zahájila prodej bytů Rezidence Vrchlického, v lednu 2018 bylo volných posledních několik bytů za cenu přes tři miliony korun.

Budoucí vzhled Rezidence Vrchlického zdroj: PSJ

Informace o podaném odvolání proti výstavbě Rezidence Vrchlického neměl k dispozici ani tiskový mluvčí společnosti PSJ Miroslav Fuks. „Prověřím to,“ slíbil mluvčí Fuks.

Informace Občasníku potvrdil mluvčí jihlavského Magistrátu.

„Investor má vydané a pravomocné územní rozhodnutí a nyní žádá o stavební povolení. Stavební úřad obdržel jedno odvolání, s tímto odvoláním nyní musí seznámit všechny účastníky, kteří se v určených termínech k odvolání vyjádří, následně spis bude předán k posouzení krajskému stavebnímu úřadu. Proces může trvat až dva měsíce. Také speciální stavební úřad, odbor dopravy, řeší stavební povolení na komunikaci, ke kterému rovněž obdržel jedno odvolání,“ sdělil mluvčí jihlavského Magistrátu Radek Tulis.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna