Výtvarník Vlach: Dílo „Požírán kravatami“ ukazuje svět politické krize!

Petr Vlach

Výtvarník Petr Vlach se rozhodl po pádu minulé vlády a tehdejší politické krizi vytvořit trojrozměrné dílo „Požírán kravatami“. V uměleckém díle vyjádřil své niterné pocity zklamání z politické krize.
„Cítil jsem tehdy a nyní ještě mnohem víc , že politickým rozhodnutím a jednání nositelů politických kravat v obou komorách Parlamentu rozumím já i lidé kolem mne čím dál méně,“ řekl Vlach.
Svět politiků je jejich svět, symbolizovaný v díle Vlacha doplňkem jejich denního pracovního odění, tedy vázankami a šátky (v případě žen). Že je jen líbivou a módní fasádou navenek. Že je vlastně zcela nesrozumitelný, pomíjivý a zvláštním způsobem stravuje atmosféru v zemi.
Vytvořením koláže chtěl Vlach poukázat na naprostou uzavřenost jejich světa, který nyní jakoby pokročil ještě dál. Nestravuje jenom okolí a náladu v zemi, ale i jednotlivé aktéry politického života, jak můžeme dnes sledovat každý den.
Možná nejsou takoví všichni politici, ale rozhodně na Vlacha současná politická scéna působí, jakoby požírala sama sebe a ještě se u toho trochu zvráceně vystavovala očím veřejnosti. Asambláž „Požírán kravatami“ tak pro mne představuje alespoň zachycení té divné pomíjivosti, kterou jejich prostředí dnes představuje,“ dodal Vlach.

 

Vlach Požírán kravatami

 

Obraz Poziran kravatami je vystaven  na spolkové výstavě vysočinských výtvarníků  v Hlinsku, v Městském muzeu a galerii Hlinsko od 21.4-11.6.2017.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna