Vzpoura městských úředníků: pokyn náměstka Kaliny (KDU-ČSL) k vyvěšení tibetské vlajky nesplnili!

Vzpoura městských úředníků, sabotáž nebo porušení úředního postupu? Vyšetřování zmizení tibetské vlajky z jihlavského magistrátu místo jejího vyvěšení na radnici míří ke zjištění zajímavých faktů.

Nad jihlavským Magistrátem zavlála  aspoň na okamžik „osobní“ vlajka Tibetu předsedy jihlavských Zelených Patrika Priesola.

Úředníci radnice půjčili vlajku opozici a nemohli ji proto vyvěsit na pokyn náměstka primátora Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) k vyvěšení tibetské vlajky. Náměstek Kalina měl v daný okamžik „primátorské“ kompetence k rozhodování neodkladných záležitostí (více zde).

Ostatní členové vedení města byli v daný okamžik na služební cestě v partnerském městě Heidenheim (více zde), kde primátor Chloupek (ČSSD) pronesl projev (více zde) a náměstek Popelka našel příbuzné (více zde).

Náměstek Kalina mohl jako jediný představitel města rozhodovat veškeré neodkladné záležitosti při řízení města: rozhodl i o vyvěšení tibetské vlajky.

Pokyn náměstka Kaliny k vyvěšení tibetské vlajky nebylo možné splnit: vlajku si mezitím půjčila opozice. „Městská“ vlajka Tibetu pak zavlála z okna domu opozičního zastupitele Vítězslava Schreka (ODS) i s plamennými prohlášeními na sociální síti.

Úředníci města Kalinův pokyn k vyvěšení vlajky oznámili náměstkovi Výbornému (ČSSD), který tento pokyn zrušil. Náměstek Kalina toto jednání městských úředníků označil za zbabělost, úředníci ale nemohli splnit Kalinův pokyn, proto dosáhli jeho zrušení.

Jihlavská radnice už několik dnů vyšetřuje jednání svých úředníků, z vyšetřování nejsou k dispozici žádné informace. Tiskový mluvčí Magistrátu neodpovídá na dotazy Občasníku k postupu vyšetřování.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna