Žádost občanů se skrz radnici k zastupitelům dostala po půl roce

Už déle než tři roky žádají občané z okolí Seifertovy ulice v Jihlavě o řešení problémů s nárůstem dopravy.

„Chtěli jsme, aby došlo ke komplexnímu řešení celé oblasti – zákaz nákladních aut (v této oblasti od hřbitova až po CITY PARK jsou jenom bytové a rodinné domy, školy a mateřské školy), omezení dopravy zavedením jednosměrného provozu, vybudování zóny 30 –  vedlo by to ke zklidnění dopravy, mělo by to i efekt ve zvýšení parkovacích míst a částečné řešení svozu dětí do školy a mateřské školy na Seifertově ulici,“ uvedla jedna z obyvatelek Jihlavy.

Obyvatelé sepsali žádost zastupitelům města Jihlavy, žádost obyvatel předali úředníci města zastupitelům až po více než půl roce.

Když se během několika měsíců nikdo z vedení města a ani zastupitelé neozvali, sjednala si jedna z obyvatelek schůzku s paní primátorkou, které se měl účastnit i náměstek pro dopravu pan Laštovička. Přítomni byli pouze dva zástupci z odboru dopravy s tím, že proběhl monitoring aut – dva zaměstnanci odboru RUČNĚ sčítali projíždějící auta – z kterého vyplynulo, že ulicí projede kolem 2 000 aut od rána 5 hodin do 21. hodiny večerní. „Uvedli, že se problémem bude zabývat dopravní komise a pan náměstek Laštovička mi dá vědět výsledky. Pan Laštovička mě do dnešního dne nekontaktoval a žádné informace nepodal, ani rozhodnutí jakési skupiny lidí pro mobilitu, která všechny požadavky zamítla,“ postěžovala si místní obyvatelka.

Po dalším měsíci si obyvatelka na odboru dopravy zjistila, že komise byla odložena, že ještě neproběhla a  že pokud bude chtít, že se jí může zúčastnit.

„Členům komise jsem přečetla dopis. Potom se rozpoutala diskuse, z které vyplynul podiv nad tím, že nikdo ze zastupitelů nereagoval, já jsem uvedla kontrolní měření – také ručně jako zástupci odboru dopravy – ta čísla o průjezdu aut však byla v některých časech i násobně vyšší,“ posteskla si místní obyvatelka.

Monitoring ze strany odboru dopravy byl totiž orientační a i jejich čísla už jsou pro vedlejší ulici, která nebyla stavěna jako sběrná a nesplňuje šířku jízdního pruhu 275 cm, vysoce převyšující studii z roku 2015. Byla vypracovaná studie, projekt pro tuto oblast už v roce 2016.

Vyjádření města Jihlavy doplníme, pokud se jen podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna