Zájem o „hodinu navíc“ v ZŠ Na Pražské

Sportovní družiny by podle projektu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy mohly přinést dětem více pohybu a sportovního vyžití. Tělocvikáři by se proměnili v družináře, školní družina by fungovala obdobně jako sportovní klub. Děti by trávili volný čas po škole sportováním. „Je to pro školy dobrá příležitost. Cítím zájem třeba z Pelhřimova,“ uvedl sportovní analytik Jan Březina. Podle informací z Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy se do projektu sportovních družin přihlásilo celkem osm škol z Vysočiny.

Místostarosta Koch: školy dostaly informace

O pilotním projektu ministerstva informovala pelhřimovská radnice místní základní školy, kde je město zřizovatelem. „Zájem měla základní škola Na pražské, ale jestli uspěla nevím,“ řekl pelhřimovský místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL). Ministerstvo by školy pro pilotní projekt mělo vybrat do konce června.

ZŠ Na Pražské Pelhřimov

Projekt :“Hodina navíc“

Ve školní družině se budou žáci věnovat jeden týden pohybovým aktivitám, tzn. každý žák z ročníku, kterého se týká program, bude absolvovat pohybové aktivity jednou za týden. Tím projekt získal pojmenování „hodina navíc“.  Pro pohybové aktivity škola zajistí vhodná sportoviště a vybavení pro celoroční realizaci programu (tělocvična i venkovní hřiště; popř. ledová plochy). Své sportoviště a vybavení školy specifikují v přihlášce. „Povinná třetí hodina tělocviku je nesmysl, tahle forma je rozumná,“ řekl o projektu „Hodina navíc“ ředitel pelhřimovské základní školy Na Pražské Luděk Charouzek. Už deset let se pelhřimovská základní škola věnuje mimoškolním sportovním aktivitám dětí: družinářky jsou zároveň sportovní trenérky v míčových sportech.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna