Zájmy kraje Vysočina a koncernu Agrofert se střetnou na křižovatce u Kostelce

otazníkBude to úřední bitva! Mezi koncernem Agrofert Andreje Babiše a veřejným zájmem Kraje Vysočina na bezpečnosti silniční dopravy dojde ke střetu o rekonstrukci křižovatky u Kosteleckých uzenin na kruhový objezd. Současná podoba křižovatky má tvar písmene Y a především při jízdě směrem od Třeště na Kostelec u Jihlavy silně vynáší doleva. Vozidla tak často končí v příkopě nebo dokonce až na poli.

Právě konstrukční chyba křižovatky způsobuje poměrně časté nehody řidičů, naštěstí většinou s lehkými zraněními. Policie označila křižovatku jako nehodové místo.

V těsné blízkosti křižovatky jsou pozemky výrobního areálu Kosteleckých uzenin, který patří holdingu Agrofert. Společnost Agrofert do ledna 2014 řídil a do roku 2017 vlastnil Andrej Babiš, který ji kvůli novele zákona o střetu zájmů převedl na dva svěřenské fondy AB private trust I a AB private trust II. Andrej Babiš je předsedou hnutí ANO, které hájí zájmy voličů i v současné krajské koalici.

V plánech kraje Vysočina je záměr přestavby křižovatky u Kosteleckých uzenin na kruhový objezd s cílem snížit nehodovost v daném úseku. Tento záměr ale blokuje nesouhlas Kosteleckých uzenin jako vlastníka pozemku.

Zastupitelé Kraje Vysočina budou mít konečné slovo v nastartování procesu vyvlastnění pozemků Kosteleckých uzenin, pokud nedojde k dohodě o výkupu pozemků. Může také dojít k odsunutí záměru modernizace kostelecké křižovatky na neurčito.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna