Zakázané otázky: Rozlišuje ČSSD krajské a stranické peníze na předvolební výdaje?

Čtyři krajské billboardy v jediné lokalitě u kruhového objezdu kousek od městského nádraží v Jihlavě. To je propagace festivalu řemesel jen pár týdnů před krajskými volbami. Vedle krajských billboardů zde stály i dva billboardy ve stranických barvách sociální demokracie. Sotva Občasník navrhl stranickou pochvalu od předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky za vhodnou kombinaci stranické a krajské propagaci práce krajských politiků, tak stranické billboardy zmizely neskutečnou rychlostí. V pátek večer byly na svém místě, v sobotu už ne.

Zatím politické strany a hnutí nepředvedly občanům kraje Vysočina, jak budou hlídat výdaje z krajského rozpočtu na propagaci práce představitelů Kraje Vysočina. Zatím se žádný politik nedožaduje vysvětlení od sociálních demokratů, co vlastně platí z krajského rozpočtu. Nikdo nechce vysvětlení, zda sociální demokracie rozlišuje veřejné a stranické peníze.

Nepříjemné dotazy představitelů krajských politických stran směrem k sociálním demokratům by mohly způsobit nelibost politiků ČSSD nad dotazy k financování krajské kampaně ČSSD. Podobné otázky by mohly velmi rychle vyřadit tazatele z úvah o povolební spolupráci.

Na politické scéně Vysočiny tak existují zakázané otázky, které se zřejmě neodváží položit žádná politická strana nebo hnutí, které si chce zachovat přízeň sociální demokracie. Sociální demokraté dokáží loajalitu politické soutěže ocenit například čtyřletým placeným předsednictvím ve výborech Kraje Vysočina.

 

Zakázané otázky na způsob placení billboardové kampaně vládnoucí strany na Vysočině jsou testem schopností krajských politiků řešit nepříjemné stránky veřejného života v každé době stylem „padni, komu padni“.

Vůle bránit krajský rozpočet kraje Vysočina před možným zneužitím k politické propagaci vládní strany pak ukazuje schopnost nebo neschopnost opozice vládnout. Měsíc před volbami začínají být vidět schopnosti politických stran „dělat“ krajskou politiku. I schopnost odlišovat se od vládnoucí strany Kraje Vysočina.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna