Zastupitel Tomanec navrhuje privatizovat Duklu Jihlava

TomanecOpoziční zastupitel Miroslav Tomanec navrhuje mimořádnému zastupitelstvu města Jihlavy zahájit proces privatizace Dukly Jihlava.

„Dlouhodobým stoprocentním vlastnictvím profesionálního klubu a případnou budoucí neúměrnou investicí bez dalších partnerů do vytvoření podmínek pro profesionální hokej je narušen základní princip rovnosti a všestrannosti významně narušen ve prospěch úzké skupiny,“ stojí v odůvodnění návrhu.

Město by podle Tomancova návrhu nemělo dlouhodobě vlastnit profesionální hokejový klub. Když město Jihlava přebíralo od armády hokejový klub vždy bylo podle zastupitele Tomance zdůrazňováno, že jde o dočasný stav.

Zastupitel Tomanec navrhuje zastupitelstvu zaúkolovat Radu města Jihlavy zpracováním návrhu privatizačního procesu a zaangažování nejméně tří agentur do tohoto procesu.

Ve sportovních kruzích se hovoří o zájmu současného jednatele Dukly Jihlava Bedřicha Ščerbana stát se spolu se Spolkem fanoušků Dukly Jihlava vlastníkem hokejového klubu, pokud by město Jihlava garantovalo podporu hokeji v současné podobě.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna