Zastupitel Tomanec shání svědky „Lavičkového incidentu“: Budu pravděpodobně souzen!

Zastupitel Miroslav Tomanec shání svědky „Lavičkového incidentu“ s úřednicí města.“ .ale já jsem byl fakt úplně střízlivý …sem se kouk do poznámek a v tu dobu jsem měl teprve tři, maximálně čtyři litříky, ať nežeru…,“ napsal Tomanec na sociální síti.

Miroslav Tomanec se snažil zprvu situaci vylíčit  jako horlivost městské úřednice (více zde). Vedení jihlavské radnice se ale postavilo za městskou úřednici a označilo její postup za správný (více zde). Zdálo se, že se podařilo urovnat incident omluvou zastupitele Tomance a květinami (více zde).

„Já myslím, že je třeba se na vše dívat objektivně, bez předsudků a nepřehánět. Lidí tam nebyly tisíce, ale maximálně stovky. Že se bavili je skvělé a je to dobře, že se akce podařila. Že jste byl značně pod vlivem alkoholu a já nevím kolik to bylo promile (2,3,…) a z toho pravděpodobně vyplynula zcela zbytečná a nešťastná hádka o lavičky to je fakt. Věřím, že při seriozní debatě a chování směrem k paní Zápotočné by se cesta k zapůjčení laviček určitě našla,“ prohlásil opoziční zastupitel David Beke (ODS).

Vedení jihlavské radnice ani představitelé města Jihlavy se zatím nevyjádřili k možnosti řešit celý incident v přestupkovém řízení. Zatím není ani jasné, zda přestupkové řízení nastartuje úřední oznámení nebo zkreslený popis celého incidentu popisovaný zastupitelem Miroslavem Tomancem.

„Jak jsme už několikrát uvedli, vedení města Jihlavy vyjádřilo podporu postupu úředníků, jejichž zájmem a povinností bylo řádně pečovat o městský majetek po oficiálním skončení městské akce. Více se k události ani událostem následujícím radnice nebude vyjadřovat,“ sdělil mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna