Zastupitelstvo rozhodne o odpuštění milionového dluhu za dlouholeté neplacení nájmu

alkoholZastupitelstvo města Jihlavy bude rozhodovat o odpuštění milionové pohledávky za neplacení nájemného v městském bytě. Žena užívala městský byt od roku 2003, od roku 2007 se dostávala spolu s manželem do prodlení v placení nájemného.  Pro dlouholeté neplacení nájmu byla nájemní smlouva v roce 2009 vypovězena a byt v roce 2011 exekučně vyklizen.

Do složité životní situace se žena dostala údajně pro nezodpovědné hospodaření manžela, který propadl herním automatům a nehradil nájemné v městském bytě o čemž manželku neinformoval. Před manželkou i tajil veškeré výzvy k úhradě dlužného nájemného zasílaného městem Jihlava.

Manželka se dluhu na nájemném ve výši přes sto sedmdesát tisíc korun dozvěděla v době, kdy splácení už bylo mimo její finanční možnosti. Celkový dluh včetně poplatků je dnes pětinásobný.

Manželé se v důsledku zadlužení rozvedli. Žena má hrubý příjem šestnáct tisíc korun, po odečtení exekučních srážek a nákladů na živobytí jí měsíčně zůstanou necelé čtyři tisíce korun. Bývalý manžel se vyhýbá pracovnímu poměru, v důsledku nesplácení dluh vůči městu stále roste.

Primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava) předkládá zastupitelům města návrh na odpuštění částky přes devět set třicet tisíc korun. Dluh vůči městu byl vyčíslen podle právních předpisů ve výši dvou a půl promile denně z dlužné částky. Vyčíslený úrok navýšil dlužnou částku o devadesát jedna procent.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna