Zastupitelstvo v Počátkách: Lid na chodbě, konšelé se radí

Neuvěřitelné! Jednání městského zastupitelstva v Počátkách je svoláno na šestou hodinu večerní. Ještě ve čtvrt na sedm stojí místní občané na chodbě a čekají na možnost vstoupit do jednací síně. Čas od času vyjde z jednací síně zastupitel a míří na toaletu. Zapisovatelka nese dovnitř kávu na podnose. Místní jednání zastupitelstva má viditelně dvě části: neveřejnou a veřejnou.

Není zcela jasné, jakým způsobem svolal městský úřad v Počátkách zastupitele tak, aby se všichni i s opozicí stihli sejít na kus řeči před jednáním zastupitelstva. Stejně není jasné, proč tuto část jednání nesměli sledovat místní občané.

Městská rada viditelně nepotřebuje účast občanů na veřejném životě města. Poslední dobou kulminuje spor v příspěvkové organizaci města Počátky, kde jeho vedoucí zahájila na vlastní pěst organizační změny bez projednání a souhlasu Rady města.

Problémy v kulturním zařízení už protáhly minulé zastupitelstvo hluboko do nočních hodin. Neochota městských radních k razantnímu řešení problému tak přenesla celé řešení problému z jednání rady města na zastupitelstvo. Skoro to vypadá, jako kdyby městská rada pozvala opozici před jednáním zastupitelstva k společnému rozšířenému jednání. Jen lid musí počkat na chodbě, až se politici spolu domluví.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna