Zborná: Zápis o požadavku odvolání náměstka Výborného zpochybněn protestem

AKTUALIZOVÁNO Jihlavské Listy jako první informovaly o požadavku osadního výboru Zborné na odvolání náměstka primátora Vratislava Výborného.„Nedostáváme od něj informace jaké má město investiční záměry ve Zborné a nemáme tím pádem možnost se k nim vyjádřit,“ potvrdil Jihlavským Listům předseda osadního výboru Jaroslav Bílek.

Zborná se stala symbolem politického boje o nový územní plán krajského města. Jde především o louku na okraji Zborné, která by měla sloužit pro záměr výstavby rodinných domků.

Zápis osadního výboru měl být na Magistrát doručen v pátek 16.9.2016 k rukám náměstka Výborného se zatím nedostal.

Předseda osadního výboru: zápis neukážu!

Server Občasník požádal o zápis předsedu osadního výboru Zborné Jaroslava Bílka. Bez úspěchu. Zápis je podle informací Občasníku napaden protestem jednoho z členů osadního výboru ve stylu „tak to nebylo!“.

Do Zborné se vypravili opoziční zastupitelé Zdeněk Faltus a Rostislav Habán (hnutí ANO). Na společné fotografii jsou zachyceni společně s občany Zborné.

„Věc se má tak, že by se schválení výstavby domů na poli jakoby dalo do „zásoby“, ze které by „se“
asi potom v klidu a potichu vytáhlo,“ napsal na sociální síti zastupitel Zdeněk Faltus.

Kolem Zborné a územního plánu se čeká bouřlivá diskuse na podzimním jednání jihlavského zastupitelstva.

Mayerová(ANO): Ať si udělají místní referendum!

Sousedské spory ve Zborné začínají plnit stránky novin, přestávají ale bavit jihlavské zastupitele.

„Doporučila bych osadnímu výboru ve Zborné si udělat místní referendum, jehož výsledky budeme samozřejmě, jakožto hnutí ANO respektovat. Ale to měli udělat již dávno. Jsou to zbytečné místní spory, které vypadají spíš jako hon na čarodejnice a potřeba šířit špatnou náladu než jako snaha o konstruktivní řešení. Prostě jako malí kluci,“ prohlásila předsedkyně opozičního zastupitelského klubu Jana Mayerová (ANO).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna