Žďárské noviny upozorňují na zkreslené informace městského zpravodaje

Žďárské noviny, dříve Noviny žďárské radnice, upozornily na omyl mluvčího žďárské radnice Jakuba Axmana. Axman tvrdil a dokonce napsal, že u Novin žďárské radnice neměl Městský úřad žádnou kontrolu nebo pravomoc nad tištěnými informacemi. Vydavatel Žďárských novin žádal po radnici opravu nepravdivé informace s odvoláním na text smlouvy s městem.

Mluvčí Žďáru nad Sázavou Jakub Axman odmítl uznat chybu a z chyby se stala lež. Zatím není jasné, jak zasáhne vedení města a zda-li bude zjednána náprava v podobě uvedení informace na pravou míru.

Redakční radu zpravodaje tvoří starosta Zdeněk Navrátil, místostarosta Josef Klement a radní Rostislav Dvořák, Radek Zlesák, Martin Mrkos. Mrkos je novým kandidátem na starostu místo dosavadního starosty Zdeňka Navrátila.

Do řízení městského zpravodaje Žďáru nad Sázavou nemá šanci promluvit opozice, je pod přímým řízením radních města. Stále více se projevuje politický vliv vedení města, které určuje co může a nemůže být otištěno v městském zpravodaji.

V minulosti zpravodaj publikoval omluvy za nepřesné informace ve jménech osobností, které se objevily v jeho článcích.

Vedení města se snaží vsugerovat čtenářům, že změna vydavatele byla vlastně změnou k lepšímu. Ve skutečnosti ovšem vedení města zvýšilo svůj vliv na obsah a informace otištěné v městském zpravodaji.

ruka peroJe teď věcí cti a slušnosti, aby vedení města zaujalo jasné stanovisko k tvrzení vydavatele Žďárských novin a přesně vysvětlilo situaci. Odpovědný redaktor Axman by totiž těžko odmítl uvedení informace na pravou míru bez souhlasu starosty města Zdeňka Navrátila a ostatních členů redakční rady. Redakční rada bude muset otevřeně říci, jestli vůbec projednávala žádost o opravu nepřesné informace. A pokud ji projednávala, tak jaký byl výsledek projednávání.

Celý spor Žďárského zpravodaje a Žďárských novin je totiž o šíření informací pro občany města. Občané města platí prostřednictvím městského rozpočtu práci odpovědného redaktora Axmana a mají právo na pravdivé informace. Řízení práce odpovědného redaktora je pak věcí redakční rady, která je pak zodpovědná za chod celého městského zpravodaje.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna