Žďárský průšvih: Firma na sečení městských pozemků nestíhá

Žďár nad SázavouZeleň! To je teď hlavní téma místní politiky ve Žďáru nad Sázavou. Do poloviny června mělo být kompletně celé město posečeno.  Ale není.  Chybí posečení čtvrtí Vodojem, Vysočany, Komenského. Monopol na sečení trávy má smluvní dodavatel radnice. V době platně uzavřené stávající smlouvy není možné zadávat stejnou práci dalším firmám, a to ani v zájmu urychleného postupu prací. Vynaložené městské finance se v současné době nenavyšují.

Chyba ve smlouvě

Počet zahradní techniky pro sečení trávy byl specifikován ve výběrovém řízení. Ve smlouvě žďárské radnice s dodavatelskou firmou není smluvně ukotveno, s kolika stroji musí v jaký čas firma sekat. Nejde ani tak o počty strojů, jako spíše o organizaci práce a počty pracovníků. Materiální vybavení dodavatelské firmy je sice kvalitní, ale chybí ruční sekáči a lepší organizace práce. Počty sekáčů ve smlouvě ošetřeny nejsou.

Nespokojenost roste

„Jsem hrubě nespokojený. Jednak to vidím na vlastní oči, jednak se mě ptají občané města, co s tím budeme dělat,“ prohlásil radní Zlesák. Červnové jednání Rady města Žďáru nad Sázavou se bude zabývat dalším postupem. „Budu prosazovat jasné ultimátum, pokud se situace nezlepší, tak vypovíme smlouvu,“dodal radní Zlesák.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna