Zemanová (Soudcovská unie): Nečinnost v případu soudce Švaňhala je pro mě nepřijatelná

Už několik měsíců je postaven mimo službu soudce a předseda Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou Roman Švaňhal. Policie ČR Švaňhala trestně stíhá pro podezření z domácího násilí (více zde). Soudce Švaňhal se ovšem odvolal i podal rozklad rozhodnutí o postavení mimo službu (více zde).

„Na žďárském soudu momentálně chybí jeden soudce a to je situace, která se dá zvládnout. Rozpracované i nové případy pro soudce Švaňhala převzali jeho kolegové soudci,“ uvedla mluvčí žďárského soudu Klára Sklenářová.

Koná Ministerstvo spravedlnosti nebo je zde nečinnost? Především není jasné, zda ministr spravedlnosti cokoliv podniklo v případu žďárského soudce Švaňhala. Pro daňového poplatníka je v každém případě luxusem platit soudci mimo službu polovinu platu každý měsíc bez toho, že by byl vidět jakýkoliv posun v celém případu jeho obvinění.

Je složité získat i vyjádření Krajského státního zastupitelství především proto, že přípravná fáze trestního řízení je neveřejná. Státní zastupitelství tak obecně nemůže informovat o konkrétním posunu v trestním řízení.

Bližší informace k postupu řešení případu postavení žďárského soudce Švaňhala mimo službu neměla ani prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová.

„Spolehněte se, že od teď se budu na postup případu dotazovat ministerstva spravedlnosti každý týden,“ uvedla prezidentka soudcovské unie Zemanová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna