Žhář řádil ve Velkém Meziříčí: shořelo třináct popelnic za dvě hodiny

Hasiči ve Velkém Meziříčí měli v sobotu nad ránem plné ruce práce s požáry kontejnerů na odpad. V průběhu necelých dvou hodin jich vzplálo hned třináct a další byly požárem poškozeny. Předběžně byla celková majetková škoda vyčíslena na částku 130 tisíc korun. Vyšetřování příčiny vzniku požárů nadále pokračuje. Vyšetřovatelé se však kloní k verzi, že požáry jsou dílem žháře.

K prvnímu případu vyjížděli hasiči v 03,15 hod na ulici Příkopy. V době příjezdu hasičů byly tři kontejnery v plamenech. Další kontejner stihl požár poškodit. Majetková škoda byla stanovena na 30 tisíc korun.

Jen co se hasiči stihli vrátit z požáru zpět na základnu, tak byl na linku tísňového volání 112 hlášen další požár kontejnerů a v 04,29 hod velkomeziříčští profesionální hasiči zamířili do  Mostiště. Požár pěti velkých kontejnerů za sebou zanechal rovněž škodu 50 tisíc korun.

Zatímco v Mostišti zásah stále probíhal, přijala operátorka tísňové linky další oznámení o požáru kontejnerů, tentokrát z ulice Zahradní. Na místo zamířili v 04,38 hod jak profesionální, tak také dobrovolní hasiči. Těm se podařilo požár čtyř kontejnerů velmi rychle uhasit. Škoda se vyšplhala na 30 tisíc korun.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna