Zimák v Jihlavě se má opravovat metodou Design-Build. Hned po sezóně

HC Dukla JihlavaHokejisté Dukly Jihlava dostanou od jihlavských zastupitelů nepsaný rozkaz: „Nehrát baráž, potřebujeme opravit střechu zimáku!“

Oprava střechy by mohla být zahájena už na jaře 2018, podle jiných informací až v roce 2019. Všechno totiž závisí na výsledcích Dukly v hokejové sezóně 2017/2018.

Problémem každé varianty rekonstrukce zimáku bude časový harmonogram hokejové sezóny. Závěrečná utkání sezóny slibují dramatické momenty a vysoké divácké návštěvy. Jihlavský zimák má největší diváckou kapacitu široko daleko.

“ Poslední hrací den je neděle 22.4.2018 . Před baráží musí i prvoligové stadiony splňovat nároky pro Extraligu,“ řekl mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Teoreticky je sice možné, aby Dukla Jihlava hrála baráž na jiném stadionu, ten by ale podle Zikmunda musel splňovat alespoň základní parametry pro extraligu. Například nainstalované videokamery pro brankové rozhodčí.

Při rekonstrukci zimního stadionu chce město Jihlava použít metodu Desig-Build. Pro metodu Design-Build je příznačná odpovědnost za projektovou dokumentaci na straně zhotovitele, přičemž objednatel specifikuje ve svém zadání pouze účel, standardy, rozsah a další například výkonová kritéria plnění. Jedná se o smlouvu s paušální cenou bez výkazu výměr. Při použití této metody může objednatel přesněji předvídat cenu i lhůtu pro dokončení. Přestože zhotovitel na sebe bere větší riziko v souvislosti s projektovou dokumentací, pro úspěch projektu je třeba optimálního rozdělení rizik.

„My to doporučujeme, je to pokročilá metoda často používaná v zahraničí. Fígl je v tom, že město definuje pouze vydefinuje požadavky na funkci a účel. Výhodou je, že spojíte dohromady projektanta a zhotovitele,“ řekl prezident České asociace pro infrastrukturu Tomáš Janeba.

Město Jihlava v dohledné době neplánuje žádné veřejné vyjádření představitelů města (tiskovou konferenci) na které by vedení města vysvětlilo plánování rekonstrukce zimního stadionu.HC Dukla Jihlava

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna