Zkratka Henčovem do průmyslové zóny opět zakázána, bude otevřena natrvalo?

klikatá silniceCesta přes osadu Henčov je oblíbenou zkratkou pro řidiče jedoucí od Brna směrem do průmyslové zóny a zpět.  Po dobu rekonstrukce Brněnského mostu byla oblíbená zkratka přes Henčov potichu otevřená.

Otevření průjezdu Henčovem totiž ulehčilo ulici Okružní, kterou se valila veškerá doprava od Brna do Jihlavy. Řidiči při cestě do průmyslové zóny musí projet několik světelných křižovatek v Jihlavě, než se dostanou ke svému cíli v průmyslové zóně.

Při dopravních špičkách před začátkem a koncem pracovní směny v průmyslové zóně zažívá krajská metropole dopravní nápor, kdy ulice Okružní a Pražská jsou zaplněny pomalu jedoucí kolonou vozidel.

Právě snaha ulevit Březinkám a křižovatkám „U Jánů“ a u Kauflandu může vést k úpravám zákazu průjezdu osadou Henčov. I přes nárůst intenzity provozu a úzké místní komunikace kolem Henčova zde není viditelný nárůst nehodovosti. Ovšem už i osada Henčov zažívá problémy s nárůstem automobilové dopravy zaměstnanců do při cestách do průmyslové zóny. Problém je zde přejít silnici v dopravní špičce na zastávku MHD podobně jako na Okružní ulici v Jihlavě.

Samotný zákaz průjezdu Henčovem je totiž pro policisty a strážníky městské policie velmi problematicky vymahatelný, řidičům postačí při silniční kontrole dobrá výmluva (více zde).

Petr LaštovičkaNáměstek primátora Petr Laštovička (ODS) má úpravu místního provozu v Henčově ve svých rukách. Pokud rozhodne o zprovoznění zkratky a zrušení zákazu průjezdu Henčovem uleví tím silničního provozu v Jihlavě především na sídlišti Březinky.

Náměstek Laštovička se může ale přiklonit i na stranu obyvatel osady Henčov a chránit poklidný život osady v sousedství krajské metropole těžko vymahatelným úředním příkazem zákazu průjezdu.

Nebo může spatřit světlo světa jiné kompromisní řešení.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna