Zlatá podkova Humpolec: Jízda kočárem je adrenalin pro celou posádku

Když dostanete nabídku svést se závodním kočárem po závodišti Zlaté podkovy v Humpolci rozhodně neváhejte. Je to pořádná dávka adrenalinu pro celou posádku. Sotva se usadíte, nabere závodní kočár rychlost na startovní rovince. Pak přijde na řadu první zkouška: Salaš. Krytý přístřešek na dřevěných kůlech berou koně v plném trysku. Na salaši bývá nejvíce nehod. Jedeme dál. „Vyvažujte v zatáčkách, ať se nepřevrátíme,“ velí ředitel závodiště Jan Mácha. Vykláním se v zatáčkách z kočáru. Ve třetině projížďky to už dámská část posádky nezvládá a vyluzuje výkřiky typu: „Ježišmarjá!“ nebo „panebože!“ se suchým konstatováním: „chce se mi zvracet“.

Jedééém! (Ilustrační foto)

 

Zlatá podkova už po padesáté

Závody vznikly v roce 1966 jako Zlatá podkova Zemědělských novin, od roku 1970 se finále pravidelně koná v Humpolci na Vysočině. Divákům se v rámci finále představí více jak 130 koní v sedlových a vozatajských kategoriích. Bude také vyhodnocena přehlídka koní plemene Český teplokrevník a oceněn Zlatý kůň Zlaté podkovy. Tradičním bodem programu je průvod koní a kočárů zakončený slavnostní přehlídkou na humpoleckém náměstí.

Stín úmrtí loňského vítěze

Letošní finále se odehraje ve stínu smutné události, kdy po pádu na MČR družstev ve všestrannosti v Pardubicích zemřel loňský vítěz Zlaté podkovy, Lubomír Vrtek. V rámci finále bude Lubomír Vrtek oceněn in memoriam jako osobnost Zlaté podkovy.

Program finále Zlaté podkovy:

Pátek 21.8.
od 8.00 hod. drezurní zkoušky
od 18.00 hod. vernisáž výstavy Kůň – láska na celý život

Sobota 22.8.
od 8.00 hod. Terénní zkoušky sedlových soutěží
od 15.00 hod. Maraton spřežení

Neděle 23.8.
od 9.00 hod. parkur SN, BP, Pony
10.00 hod. průvod jezdců městem
od 12.00 hod. překážková jízda spřežení
od 13.00 hod. parkury SP, ZP – dekorování vítězů

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna