Změny dozoru v městských společnostech: Do Dukly Mayer a Faltus

stůlPřestavba koalice na jihlavské radnici se projevila už i v představenstvech a dozorčích radách obchodních společností města Jihlavy. Potvrdily se informace Občasníku (více zde) o nástupu kuchaře Drahoše (ANO) do dozorčí rady Prádelen a čístíren města Jihlavy, který nahradil  Romana Křivánka (ODS).

„Uměl bych pochopit, že po změně , která nastala ve vedení města, může dojít i k personální výměně v městských organizacích, co nechápu je, že jsme zasílali profesní životopisy, když je jasné, že to nehraje žádnou roli,“ prohlásil Křivánek.

V dozorčí radě Jihlavských vodovodů a kanalizací nahradila Zdeňka Geista (ODS) Ivana Čepičková, do představenstva firmy míří předsedkyně krajského klubu zastupitelů hnutí ANO Lucie Vichrová a sociální demokrat František Zelníček.

Asi nejsledovanější změny nastanou v dozorčí radě Dukly Jihlava do které míří dvojice jihlavských zastupitelů Daniel Mayer a Zdeněk Faltus. Po zvolení oblastním předsedou hnutí ANO je to u Faltuse další posun v politickém vlivu na chod města.

Komunistický zastupitel Stanislav Doležal i přes podporu hnutí ANO nebude členem dozorčí rady Dukly Jihlava, ale Dopravního podniku města Jihlavy.

Zástupci ODS byli po odchodu ODS z koalice odvoláni téměř ze všech funkcí v obchodních společnostech města Jihlavy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna