Znáte se? Aleš Daňhel, předseda hasičské soutěže OPEN LIGA

fbAleš Daňhel je dobrovolným hasičem od svých deseti let, třetím rokem je předsedou hasičské soutěže OPEN LIGA.

V čem je krása hasičského sportu?

Pro mě je hasičský sport krásný v tom, že nejde vyloženě jen o fyzický výkon. V požárním sportu je totiž důležitá i jistá technická šikovnost a zručnost. Zkrátka, nejde jen o to běžet jak utržený ze řetězu, každý závodník musím zároveň mít i šikovné ruce. A rychlost není vždy ta nejdůležitější vlastnost.

Kolik týmů bude letos soutěžit v OPEN LIZE?

Těžko říct, tohle je každou sezónu jinak. Neexistuje žádný pevně stanovený počet týmů jako třeba v jednotlivých ligách v hokeji nebo ve fotbale. Je to otevřená liga, to znamená, že každého závodu se může zúčastnit jakékoliv družstvo, pokud splní podmínky pravidel. Průměrně v závodě startuje okolo 25 až 30 družstev mužů a 10 družstev žen.

Kdysi byl tým Nevcehle postrachem hasičských soutěží: Kam přijeli soutěžit nevcehláci, tam byli první. Kdo bude letos favoritem soutěže?

Ano, tým Nevcehle je legenda. Těžko říct, kdo bude letošním favoritem. Já osobně si netroufám odhadovat, kdo se stane vítězem. V posledních letech se to začíná vyrovnávat a už není vyloženě jeden tým, který všechny válcuje. Těch týmů, které mohou letos vyhrát je několik a myslím si, že to bude ještě hodně napínavé.

Hasič je velký příznivec piva. Který soutěžní tým má borce s největší láskou k pivu?

Hasiči a pivo k sobě tak nějak patří. V pivu se hodně dobře vyznají „Plantážníci“ a „Pičmoudi“. Hasič žízeň uhasí vždy spolehlivě.

Kolik piv spolehlivě uhasí žízeň hasiče? Platí na OPENLIZE heslo „ŽÍZEŇ JAKO HASIČ“?

To je individuální, u někoho jsou potřeba jen dvě, u někoho deset. Nicméně v parném počasí po dobře zaběhnutém závodě je heslo „Žízeň jako hasič“ rozhodně na místě.

fbKolik je v OPENLIZE hasičů-abstinentů?

Tak to opravdu netuším. Nevím o žádném vyloženém odpůrci alkoholu. Řekl bych, že to jedno pivo na žízeň si dá rád každý.

Které hasičské sbory si zaslouží pochvalu za spolehlivou práci s pořadatelstvím soutěže?

Myslím si, že všichni pořadatelé JOL zaslouží pochvalu. Už nějaký rok po soutěžích jezdím, a to ne jen na soutěže JOL, a musím říct, že soutěže JOL jsou opravdu kvalitní. Pokud bych měl jmenovat, vyzdvihl bych určitě Sedlejov, Starou Říši, Trnavu, Jakubov, Předín. Vím že samochvála smrdí, ale myslím si, že ani u nás v Mladoňovicích to není špatné.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna