Znáte se? Anna Doležalová, klaun dětského divadla

Anna Doležalová Divadlo Ježek

Anna Doležalová
Divadlo Ježek

Anna Doležalová hraje v dětském divadle Ježek nejčastěji postavu klauna, ale i zvířátka, čarodějnice, čerta, Mařenku v pohádce, kowbojku nebo indiánku, vodnici a mnoho jiných postav.

 

 

 

Jak dlouho děláte dětské divadlo?

 DKD Ježek jsem založila 1.3.2009.Před tím jsem působila 4 roky na jiné dětské scéně v Jihlavě. Od 1.10.2009 hrajeme na stálé scéně na Jarní 22 v Jihlavě a odehráli jsme (hrajeme od září do května ) již 191 sobotních představení. Jinak samozřejmě nějaká i mimosobotní. Jako třeba výchovné pořady nebo pořady se zdravotní tématikou např. Zdravé zuby. Jinak s divadélkem jezdíme v rámci celé republiky na karnevaly, dětské dny, čarodějnice, mikulášské pořady, zahajujeme a končíme s dětmi školní rok, hrajeme na městských slavnostech a všude, kam se žánrově hodíme.

Čím je Vaše divadélko ojedinělé a vyjímečné?

Máme každou sobotu premiéru a zároveň derniéru. Hrajeme vždy něco jiného, i když témata jako jsou pohádky nebo zvířátka se opakují jako i některé prvky a písničky. Děti i rodče jsou aktivně zapojování do představení formou soutěží a kvízů. Nehrajeme klasické pohádky, ale součástí představení bývá i krátká pohádka. Vzhledem k věku dětí cca 2,5 – 10 let to ale jinak nejde.Nedílnou součástí našich představení jsou písničky, vždy tématicky zvolené k danému představení.

 

Kdo jsou Vaši stálí herečtí partneři?

Hlavními aktéry jsou momentálně tři herci a zpěváci: Josefové Doležal a Kundera (člen Horáckéhom divadla v Jihlavě) a já. Pepa Doležal a já mimo jiné ještě zpíváme (Pěvecké duo Sádlo v pohybu).Občas v malých rolích vystoupí ostatní členové souboru.Scénáře a vlastně vechno okolo, jako je scéna, ale i finance, kostýmy, nahrávky a mnoho jiných věcí o to se starám já. Každý rok žádáme město o grant a i když něco dostaneme , tak to zdaleka nestačí.Tak divadlo financujeme z jiných zdrojů. (jezdíme s divadlem vydělávat jinam)Pokládám za úspěch, že jsme si našli svého diváka a máme stálou návštěvnost i když jsme na periferii Jihlavy. 

Co číst dál?

Znáte se? Lektorka provokativního tance Kamila Růžičková

Znáte se? Rytíř David z Kocensteinu i c. a k. lajtnant Kočka

Znáte se? Trenér Bílek: Kickbox je atraktivní svou drsností

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna