Znáte se? Kameraman promoTEAM HCD Josef Morávek

Josef Morávek

Hokejový kameraman zaskočil za svého kolegu a komentoval jedno z utkání Dukly Jihlava. Jeho styl komentování zaujal i televizního komentátora Roberta Zárubu.

 

 

Vybrané hlášky komentátora Josefa Morávka

43:47 (čas na YouTube) Bylo tam pěkný prase, no ale… Co se děje?

44:50 Takhle se nedá hrát přesilovka přece. Kluci jeďte, trošku přidat.

45:32 Tam toho kluci moc neuděláte u toho hrazení, vole…

47:17 Zlomil hokejku. Z čeho mu tyhle hokejky dělaj? To není normální.

48:17 Ty přesilovky nám zatím moc nejdou, chodívaly nám líp, ale co naděláme. 1:0 vedeme přátelé, je to dobrý.

2:24:18 Někdo je bez ruky, tady se nám válí nějaká ruka. Je to dobrý, to byla jenom rukavice.

3:07:18 Jste taky tak sedření jako já?

3:08:36 Teď rozhodčí píská něco, nevím co. Rozpažil ruce nad hlavou. Áááááá skončilo nám prodloužení, takže přátelé v prodloužení se nic nestalo a teď po krátkém uhlazením ledu budou nájezdy.

Jak si užíváte kompliment od Roberta Záruby?

Tahle epizoda už skončila… to byl jen záskok, který se zveřejnil nedopatřením. více důležité je to, že promoteam vysílá od roku 2007 komentované live přenosy z hokeje Dukly Jihlava

 

Kolik toho odkomentujete ve vysílání?

Ve zkratce: Sezóna začíná většinou poslední týden v červenci, kdy zaznamenáváme nástup hráčů na led. To většinou první reportáž sezóny. Pak nastává období přípravných utkání. Postavíme studio, tzn. navozíme přístroje, propojíme je a odzkoušíme. Účastníme se všech domácích utkání. Z těchto utkání děláme záznam na DVD pro soupeře, Duklu a rozhodčí. Zároveň děláme speciální sestřihy pro trenéry Dukly včetně trenéra brankářů. Z každého utkání děláme reportáž – umístěno na youtube.com. Poslední přípravné zápasy vysíláme již live, strremované na internet. Vlastní sezóna začíná kolem poloviny září. To už promotým zajiš’tuje všechny činnosti – záznamy, sestřihy, reportáže, komentovaný live přímý přenos na internet.

A pak to jde ráz naráz. Pondělí, středa, sobota – všechny domácí zápasy. A play-off i venkovní zápasy. Pokud se pamatuji, tak jsme jednu sezónu (asi 2008/09 dělali i všechny venkovní zápasy. Ale to se nedá zvládnout. Po vánocích jsme doslova padali na hubu.

Na stadionech prožíváte hokejovou atmsféru. Jak vidíte rivalitu a vztah cizích fanoušků k Dukle Jihlava?

Jak jsme psali ,tak jezdíme i na venkovní zápasy. K nám se venku vždycky chovali srdečně a vstřícně. Máme po republice hromadu známých a kamarádů. Vždy nám vytváří dobré podmínky. Na počátku jsme sice měli problémy, než pochopili, že nechceme nijak škodit.

Z poslední doby si pamatuji, když jsme přijeli do Chomutova, tak za námi přišli místní pořadatelé, kteří se s námi zdravili. A po zápase přišli diváci v dresech z kotle domácích, a srdečně si s námi povídali a zdravili.

A stejně je to i se vztahem fanoušků Dukly a diváků soupeře venku. Nevím o žádném problému, kdy by naši diváci měli problém. Samozřejmě je to u zápasů s Brodem a Třebíčí. Ale je to dané. Většinou to bývá tak, že se diváci sejdou venku, společně proberou hokej a pak na zimáku fandí.

Jaci jsou jihlavští fanoušci? Se skalním jádrem se znáte osobně?

Znám jen pár lidí z fans klubu, ale kotelníky moc ne. Nechodím tam.

Patří mezi nejlepší v 1.lize. Při domácích utkáních je to jasný, ale jsou i při venkovních utkáních. Znám řadu lidí, co jezdí na všechna utkání. A pokud se podíváte na reportáž z venkovního utkání, tak je vidíte, jak fandí jako o život. To nám jistě řada klubů závidí.

Co přípravy na novou sezónu? Už se Promotým chystá?

Samozřejmě. Letos musíme překročit svůj stín, a přejít z kvality klasického DVD na HD kvalitu. Sháníme novou velkou HD kameru, různé technologické prvky na převod signálu HDMI apod. Je toho moc.

Musíme pokračovat v přenosech, které jsme začali v playoff právě skončené sezóny. Jde o komentovaný přímý přenos v HD kvalitě na youtube.

promoTEAM HC DUKLA JIHLAVA

vznik 10,12,2006 (letos 10. sezóna)

Nejdříve jen reportáže, pak přenos komentáře, zvuk.

Zprvu přes zahraniční servery, od podzima 2007 přes vlastní server. Od února 2015 přes youtube.

Promotým Dukly Jihlava. Josef Morávek úplně vpravo

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna