Zvládnou jihlavští politici situaci uprchlíků lépe než kancléřka Merkelová?

podané rucePolitické schopnosti vládnutí a řízení věcí veřejných jihlavských politiků prověří skupina tří desítek křesťanských uprchlíků. Jihlavský seznam uprchlíků je podobný seznamu Oscara Schindlera (více zde), jenom je z jiné doby.

Celkem do České republiky přesídlí skupina asi sto padesáti osob, na Jihlavsko míří necelá třicítka iráckých uprchlíků.

Celkové informace o složení skupiny jsou velmi strohé:

Skupina má věkový průměr 26 let a je v ní 10 vdov. Z těch, kteří již nestudují, má 32 osob vysokoškolské a vyšší odborné vzdělání, 13 středoškolské a 43 základní. Z mužů pak má vysokoškolské a vyšší odborné vzdělání celá polovina.

Protože do Jihlavsko má zamířit necelá třicítka uprchlíků z Iráku, lze si udělat alespoň přibližnou představu o lidech, kteří budou žít na Jihlavsku spolu s místními obyvateli.

Jihlavští konšelé nepochybně okusí složitosti vládnutí podobné tomu, co dnes zažívá německá kancléřka Angela Merkel. Starosti a problémy soužití s uprchlíky plní televizní zpravodajství.

Veřejnoprávní zpravodajství nepochybně čeká až na přílet jihlavských uprchlíků do Prahy. Pak teprve začnou do médií proudit zprávy pečlivě filtrované přes tiskové zprávy. Začíná vznikat situace podobná Německu. Veřejnoprávní média čekají na povel k zahájení zpravodajství o životě jihlavských uprchlíků.

Mlčení veřejnoprávních médií nelze pochopit už s ohledem na množství událostí, které se dějí kolem uprchlíků. Jako kdyby sportovní reportér čekal na konec zápasu, aby podal zprávu o výsledku. Příznivce sportu ale zajímá celý průběh utkání.

Bude zajímavé si s odstupem času prohlédnout zpravodajské svodky o rozhlasových i televizních reportážích z Vysočiny s hodnocením zpravodajské práce veřejnoprávních médií o uprchlících.

Snad najdou generální ředitelé rozhlasu a televize cokoliv vhodné k pochválení v mediálním zpravodajství z Vysočiny o problémech uprchlíků.

Soužití domácích s cizinci bude nepochybně složité udržet ve společenské rovnováze. Vysočinu čekají krajské volby, pomoc uprchlíkům se nepochybně dostane do sociální oblasti volebních programů pro krajské volby. Místní  politiky čeká úkol zvládnout situaci kolem uprchlíků lépe než kancléřka Merkelová. Bude to taková maturita politických schopností vládnout Vysočině.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna