(FOTO) Krajská doprava Vysočiny má záhadnou zastávku na okraji Jihlavy

Jako autobusová zastávka je trochu záhadou. Nachází se totiž na stejném místě jako zastávka MHD Jihlavy „Za prachárnou“, ale chybí zde jízdní řády.

Může jít o obrázek sněhu a silnici

Pro příměstskou dopravu velmi oblíbená mezi obyvateli Rantířova, Vyskytné a Dudína v blízkosti zastávky je supermarket „COOP“ v docházkové vzdálenosti.

S prosincovou změnou jízdního řádu je použití této zastávky tak trochu loterie. Někteří řidiči autobusů zde zastaví, jiní jedou dál a cestujícím umožní vystoupit až na další zastávce u jihlavské polikliniky.

Na zastávku se totiž jaksi zapomnělo při vydávání licence na autobusovou linku. Řidiči autobusů mohou zastavovat pro výstup a nástup cestujících pouze na předem stanovených zastávkách podle schválené licence dopravce. Protože zastávka MHD „Za prachárnou“ není v krajském systému Veřejné dopravy Vysočiny řidiči zde nezastavují.

“ Daná zastávka Za Prachárnou je již doplněna v licenci dopravce a upravený jízdní řád bude platný od 1. 1. 2023. Jedná se o linku v obsáhlém souboru změn v rámci optimalizace jízdních řádů v oblasti Jihlava Západ,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Celé vánoční svátky tak krajské autobusy nebudou zastavovat na zastávce na okraji krajského města

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů